Капітальні роботи в ясельному корпусі ДНЗ «Віночок», що на вул. Благодатна, 130, тривали все літо. Продовжуються і восени. В управлінні освіти озвучили, що вже 1 жовтня дітки однієї із двох груп, які туляться в основному корпусі садочка на вул. Київська, 64, повернуться у відремонтовану будівлю. Однак, як з’ясувалося, роботи ще тривають. Чому так затягнувся ремонт та коли завершиться?

Будівлі, де наразі розміщується ясельна група ДНЗ «Віночок»,  90 років (!). Дев’яносто! Старожили кажуть, що в цьому будинку на вул. Благодатна, 130  колись жив священик. Із того, що відомо достеменно, – дитсадку будівля перейшла в спадок від дитячого будинку «Любисток» 16 років тому.

Ззовні в кількох місцях будівля ясел від старості та від того, що розміщена фактично на болоті та без фундаменту, «тріснула по швах».  Та ці тріщини, стверджує завідувачка дитсадком Світлана Черкас, ще з 2008 року. Через аварійний стан будівлі 10 років тому поставало питання про закриття ясел. Та спеціальна комісія за участі геодезистів, яка обстежила будівлю, дійшла висновку, що деревина там міцна, у старе приміщення можна вдихнути нове життя і після ремонту воно ще послужить. Тоді у будівлі замінили перекриття даху, «стягнули» приміщення харчоблоку, яке мало тріщину в стелі, заасфальтували доріжки, зробили в спальні ремонт та поставили на тріщини, що на фасаді будівлі, «маячки» – індикатори контролю. Три роки індикатори показників не змінювали, тож спеціалісти ВКБ контролювати їх перестали. Чи збільшилися за останні 10 років тріщини – невідомо, але в деякі з них можуть вільно пролізти дитячі пальчики.

Світлана Черкас

На наступний рік у будівлі ясел заплановано зробити капітальний ремонт фасаду з утепленням. Та чи вирішить це питання руйнації будинку?

Старезна будівля тріщить не лише ззовні, «тріщить» і від переповненості: дві ясельні групи замість 30 дітей відвідує вдвічі більше – 56. «Тріщить» і стара система електроживлення. Протягом останніх двох років ясла повноцінно «електрифікувалися»: до електроплити додалися три холодильники, два бойлери, електросковорідка, дві пральні машини. Тож система вже не могла задовольнити сучасних потреб закладу і виникла необхідність у її заміні. Електросистему планували відремонтувати ще в минулому році, але  підрядник – ТОВ « Електроадвокат», яке і виграло тендер на ремонтні роботи, не виконало договірних умов. На початку цього року тендер на заміну системи електроживлення виграла фірма «Тера-Енерго», розповідає завідувачка ДНЗ «Віночок» Світлана Черкас, однак після обстеження будівлі виконувати роботи відмовилася. Та про це повідомили лише у червні, тож постала проблема у найшвидшому пошуку іншого підрядника. Зробити систему електроживлення взялося ТОВ «Буд темп». У середині серпня підрядник приступив до роботи і за місяць їх завершив. Заміна електросистеми коштувала місту 170 тис. грн. Однак  під час прокладання кабелів вилізли на поверхню інші проблеми старої будівлі – фактично обвалилася стеля, тож виникла необхідність капітально ремонтувати все приміщення. Ремонтує його також фірма «Буд темп». На останній сесії міської ради 27 вересня депутати додатково виділили 300 тис. грн на закінчення  капітального ремонту приміщень.  І хоча в управлінні освіти повідомили, що одна із двох груп 1 жовтня вже мала повернутися в оновлену будівлю, та  приміщення до прийому дітей ще не готові.

Станом на 1 жовтня

Причиною цьому підрядники називають погіршення погодних умов, які не дозволяють швидше висихати штукатурці та фарбі. Малярні роботи тривають уже два тижні, однак для завершення однієї половини будівлі, куди могла б зайти одна група дітей, потрібно ще не менше тижня, кажуть підрядники. Станом на 1 жовтня, у приміщеннях проведено демонтаж стелі, стін, підлоги, в частині кімнат обшито стіни гіпсокартоном, пошпакльовано, поштукатурено та пофарбовано, встановлено нові дверні блоки, зроблено  підвісні стелі. Спальня, мийка, коридор – ще в процесі роботи. Вже готові прийняти малечу ігрова, їдальня. Завершено роботи і з капітального ремонту пральні, який додатково обійшовся місту в 119 690,93 грн.

За словами Світлани Черкас, капітальний ремонт у  приміщеннях ясельної групи не лише вдихне нове життя в стару будівлю, а й надасть змогу вже з наступного року перейти на альтернативне газовому – електричне автономне опалення.

На сьогодні 18 із 56 дітей ясельної групи туляться у головному корпусі дитячого садочка «Віночок» по вул. Київська, 64, де перебуває ще 6 груп, в кожній з яких по 32 дитини.  Нещодавно там завершився капітальний ремонт і реставрація ресурсних кімнат. Наразі триває капітальний ремонт і реставрація фасаду головного корпусу та на черзі – поточний ремонт вхідної групи.

Усього ремонти в основному корпусі обійшлися у понад мільйон гривень  – 1107417,97 грн, а разом із ясельним корпусом – на понад півтора мільйони.

Про такі раритети, як  90-річна будівля на Благодатній, 130, кажуть: легше знести та побудувати нове, ніж ремонтувати. Але тільки не в Броварах. Тут готові щорічно витрачати мільйони, щоб латати те, що «тріщить по усіх швах» та реанімувати вже фактично «померле», адже нові дитсадки та школи  в місті – велика розкіш і не велика потреба. У свою чергу в управлінні освіти зауважують, що до цього часу ніхто не піднімав питання про перенесення ясельних груп із старої будівлі в іншу, ніхто не говорив і про необхідність побудови нового приміщення, яке, до речі, можливе поряд із старим корпусом.

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *