Щотижня фахівці броварського районного відділу лабораторних досліджень реєструють по 6-10 випадків укусів людей тваринами. Часто серед кривдників фігурують безпритульні собаки. Лише за останній місяць принаймні 6 випадків нападів на людей сталися в парку «Перемога». Тим часом комунальні та ветеринарні служби розводять руками – мовляв, вигнати псів не можуть, і притулку для них у місті нема. Єдине, що можна зробити, – стерилізувати. Однак і з цим виникають проблеми.

Як зазначено в останньому звіті відділу лабораторних досліджень, лише за минулий тиждень у медичні заклади звернулось 10 покусаних жителів міста. Напади здійснили 5 собак та 2 коти. Причому, трьох потерпілих покусав безпритульний пес у парку «Перемога». І такі випадки непоодинокі. Адже із 5 по 11 жовтня до лікарів звернулося семеро покусаних – 6 собаками і 1 котом.

Із наявних нападів псів три сталося в парку «Перемога». Як зазначає керівниця відділу лабораторних досліджень Віра Товстоног, останнім часом траплялися й інші напади собак у центральній зеленій зоні міста. Тим часом лікарі відзначають, що напади тварин можуть бути небезпечними перш за все через можливе зараження сказом.

Безпритульний пес у парку “Перемога”. Фото – Дарина Мізіна.

Щоби переконатися, що тварина не переносить недугу, за нею потрібно спостерігати протягом 10 днів після нападу. Якщо симптоми у звіра не проявляться, то потерпілому не призначатимуть лікування. Однак, якщо відслідкувати нападника неможливо, пацієнту призначають профілактичну вакцинацію проти сказу, яка складається із 6-7 ін’єкцій. Їх роблять протягом декількох місяців.

Та чи можливо запобігти нападам тварин у парку «Перемога» та в місті загалом? Адже питання з притулком у Броварах досі не вирішене. Віра Товстоног пригадує, що раніше обговорювали можливість здавати тварин до інших притулків. Однак, порахувавши вартість утримання, від цієї ідеї відмовились. Мовляв, сума вийде така сама, як утримання трьох дитячих садочків у Броварах.

Керівник броварського відділення Держпродспоживслужби Володимир Ситюк зазначає, що безпритульні тварини перебувають під захистом законодавства. І їхню чисельність у містах ніхто не регулює. Держава поставила за пріоритет гуманну поведінку із тваринами.

До того ж, зі слів Володимира Ситюка, у Броварах ніхто не працює над стерилізацією безпритульних собак. Раніше над відловлюванням працювали волонтери, а їхнє відомство безкоштовно проводило операції зі стерилізації. Однак тепер таких волонтерів у місті нема.

Керівник КП «Бровари-Благоустрій» Олександр Галицький також не бачить можливого способу вирішення питання. Хоча вказує, що всі пси у парку «Перемога» стерилізовані. Втім, назвати чисельність таких собак очільник комунального підприємства не зміг.

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *