Столичні екологи розповідають, що через особливості київських ТЕЦ, більшість викидів йде на Бровари, Обухів та Бориспіль. Через це страждає екологія цих міст.

Про це повідомляє «Магдебурзьке право» з посиланням на “КиевVласть“.

“Викиди столичних ТЕЦ-5 (вул. Промислова, 4) і ТЕЦ-6 (вул. Пухівська, 1-А) більше впливають на екологію Броварів, Обухова та Борисполя, ніж на екологію Києва. Це пов’язано зі спеціальною проектуванням труб цих станцій – спочатку вони планувалися так, щоб не забруднювати повітря в столиці”, – повідомив директор Центральної геофізичної обсерваторії (ЦГО) ім. Бориса Срезневського, член Вченої ради Українського географічного товариства Олександр Косовець.

Тому, за його словами, цього літа не було помітного зменшення забруднення повітря в столиці, коли не працювали ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6.

“Зараз ми проводимо спостереження у чотирьох містах Київщини: Біла Церква (два пости), Бровари, Обухів та Українка за чотирма основними домішками та вісьмома важкими металами. Загалом рівень забруднення у цих містах характеризується як низький. Підвищений рівень забруднення у містах області спостерігається тільки з діоксиду азоту. Однозначно стверджую, що ці міста набагато чистіші, ніж Київ”, – запевнив Олександр Косовець.

Також еколог повідомив, що для всіх районів Києва є великою проблемою скорочення площ зелених насаджень і заміна скверів на висотні будинки. Це однозначно не сприяє поліпшенню стану атмосфери, тому що скорочує її здатність до самоочищення.

Нагадаємо, Київ потрапив на 12 місце у рейтингу Pollution Index 2018 Mid-Year, який назвав найбільш забруднені європейські міста.

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *