Цей нечисельний «гурт», давно відомий участю у різних «акціях протесту» на замовлення. Останнім часом цих «мітингувальників» могли бачити разом з депутатом Київської облради Олегом Кищуком у центрі Києва. У вівторок, 18 вересня, практично ті ж люди з тими ж плакатами прибули до Броварів, у день проведення 48-ї позачергової сесії Броварської райради.

Люди переважно пенсійного віку з біло-червоними плакатами розташувалися спочатку  у дворі адміністративного приміщення (чомусь не з центрального входу, а з тильного боку будівлі). До сесійної зали вони зайшли, ніби по команді – якраз на початку звітування голови райдержадміністрації Миколи Клименка. Власне, саме проти голови райдержадміністрації і була спрямована спрямована акція представників «Батьківщини» як у Києві, так і в Броварах.

Найголовнішим питанням, затвердженого порядку денного, на сесії райради був саме звіт очільника РДА про хід виконання за перше півріччя Програми соціально-економічного, культурного, духовного розвитку Броварського району на 2018 рік. Микола Клименко встиг повідомити, що справи в районі йдуть порівняно добре. Принаймні за одним з найголовніших показників – рівнем наповнюваності районного бюджету – Броварщина посідає перше місце в області. Виконання плану надходжень складає нинішнього року 161%.

Голова Броварської РДА Микола Клименко

Учасники «акції», вишикувавшись попід стінами, стали викрикувати плакатні гасла, чим заважили нормальній роботі сесії, що викликало справедливе обурення у депутатів та присутніх на сесії.  Голова райради Сергій Гришко, намагаючись нормалізувати роботу сесії, запропонував мітингувальникам присісти на вільні місця, прослухати питання порядку денного, а потім сесія надасть слово одному з протестувальників для зачитування звернення.

Зрештою, голова райради звернувся до депутата обласної ради від ВО «Батьківщини» Олега Кищука, який зайшов до сесійної зали за кілька хвилин перед мітингарями:

  • С.Г.: Олег Євгенович, прошу Вас, як обласного депутата,причетного до цього дійства, допомогти у нормальному проведенні сесії.
  • О.К.: Ні-ні, я не причетний, – одразу заперечив депутат від «Батьківщини».

Однак вже через кілька хвилин Олег Кищук, сидячи у своєму кріслі, голосними вигуками, які містили бездоказові, безапеляційні звинувачення на адресу голови РДА, фактично завадив Миколі Клименку завершити свій виступ. Безпосередньо сам Кищук і розпочав скандування «Ганьба», яке миттєво підхопили присутні в залі протестувальники.

Попри це депутати райради затвердили звіт голови РДА, який до цього детально розглядався на кожній комісії райради та на президії.

Згодом депутати райради через голосування надали слово представнику мітингарів Людмилі Чайковській. Вона зачитала звернення від громади, не зазначивши при цьому, хто підписав документ чи навіть, хто його складав. У зверненні автори, окрім знов-таки бездоказових звинувачень на адресу керівництва РДА, вимагають від райради розглянути питання недовіри голові РДА на позачерговій сесії райради. Після цього учасники «протестної акції» залишили сесійний зал. Згодом це саме зробив і депутат облради від «Батьківщини» Олег Кищук, хоча сесія райради ще мала розглянути більше 30 питань порядку денного.

До відома, Людмила Чайковська відома в Броварському районі зокрема тим, що впродовж трьох років очолювала Громадську раду (ГР) при Броварській РДА. Однак була переобрана, як вважає керівництво райдержадміністрації, з причини низької ефективності своєї діяльності. 24 січня 2017 року пані Чайковська намагалася очолити ще й ГР при Міністерстві тимчасово окупованих територій України. Вона вела установчі збори зі створення громадської ради, однак учасники зібрання висловили їй недовіру.

…48-а чергова сесія Броварської райради результативно розглянула 34 питання. Це були звіти про виконання різноманітних районних програм, хід виконання держадміністрацією делегованих повноважень, звіти постійних комісій. Зазначимо, що на сесії більше ніж у сім разів збільшили фінансування сектору спорту та фізичної культури (з 70 тисяч запланованих раніше до майже 500 тисяч гривень). Також депутати більшістю голосів проголосували за рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин Броварського району» у 2018 році двом депутатам райради – Валерію Калашнику з Калинівки та Миколі Теплюку з Великої Димерки.

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *