До офіційного початку опалювального сезону (15 жовтня – авт.) – фактично два тижні. Чи готове КП «Броваритепловодоенергія» його розпочати вчасно? А за необхідності й раніше? Чи отримуватимуть броварчани послуги з гарячого водопостачання і яка ціна всіх цих питань?

Ще на початку вересня під час «Години запитань до уряду» прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що Україна готова до початку опалювального сезону і він розпочнеться вчасно: запаси газу є, з електроенергією проблем немає, всі енергосистеми працюють у штатному режимі. Зокрема, «Нафтогаз-Україна» на своїй сторінці у Фейсбук  зазначає:

Тож прем’єр-міністр закликав політиків не лякати людей зривом опалювального сезону, а проблеми, які виникають у деяких регіонах, зокрема зі світлом, опаленням, гарячою водою, це локальні труднощі, врегулювання яких – пряма відповідальність місцевої влади, наголосив Володимир Гройсман. І кошти в регіонах є – десятки мільйонів гривень дала на місця децентралізація, тільки варто ними раціонально розпорядитися, зазначив прем’єр-міністр. Також Володимир Гройсман повідомив, що чинний нині механізм субсидій працюватиме і надалі.

Згідно із інформацією, наданою начальницею управління пенсійного фонду України у Броварах Лідією Сенько, середній розмір пенсії броварчанина – 2760,29 грн, середня пенсія по інвалідності – 2490 грн. Усього в Броварах зареєстровано 25587 пенсіонерів, що є однією із найнезахищеніших категорій населення.

У свою чергу директор КП «Броваритепловодоенергія» Василь Андрєєв повідомив, що за надані броварчанам послуги по пільгах та субсидіях, держава повернула їхньому підприємству із 6 млн грн лише 400 тис. грн. Із цих грошей підприємство оплатило борги за енергоносії, наразі ж проплату проводять за кошти підприємства. Також за останні три роки держава заборгувала КП «Броваритепловодоенергія» різницю в тарифах у сумі  63 млн грн. Та попри це, каже Василь Андрєєв, у Броварах проблем із вчасним початком опалювального сезону немає: всі будинки готові до запуску тепла. У понеділок, 1 жовтня, готовність КП до початку опалювального сезону має перевірити  спеціальна комісія із держнагляду, яка і підпише відповідні акти. Це і стане офіційним дозволом вмикати тепло. Якщо середня добова температура повітря триматиметься не нижче +8 градусів, у Броварах розпочнуть опалювальний сезон із 15 жовтня. Якщо ж три дні поспіль за вікном буде  значно холодніше, ніж +8, тепло ввімкнуть раніше, пояснив директор КП. А в школах та дитсадках міста за  необхідності тепло дадуть ще раніше.

Не менше за питання: «Чи буде в оселях цієї зими тепло?» хвилює броварчан і ціна цього питання. У департаменті інформації та комунікації з громадськістю Секретаріату Кабміну стверджують, що підвищення ціни на газ – неминуче. Це називають «вимушеним кроком для отримання фінансових ресурсів від Міжнародного валютного фонду заради обслуговування і погашення зовнішніх боргів». Як повідомив прем’єр-міністр під час «Години запитань до уряду», наразі ведуться перемовини з міжнародними партнерами щодо єдиної ціни на газ. Нині вартість газу для населення – 7 тис. грн за 1000 кубометрів, а для промисловості – 11 тис. грн.

Тепер про те, що реально очікує на броварчан. Ціни на природний газ, гарячу воду, опалення та електроенергію ростимуть протягом наступних трьох років. Про це повідомляє у своєму квітневому консенсус-прогнозі на 2018-2021 роки Мінекономрозвитку. Так, природний газ протягом 3 років дорожчатиме щорічно на 20%. За електроенергію в наступному році  українці платитимуть на 22,5% більше, у 2020 році – на 15% більше, а в 2021 році – на 12,5% більше. Гаряча вода та опалення в 2019 році здорожчають на 10%, в 2020 – на 11%, а в 2021 – на 20%.

Разом із опаленням у Броварах обіцяють включити і гарячу воду. Тарифи на гаряче водопостачання поки що залишаються без змін: із рушникосушаркою  – 75,28 грн  за 1 м куб, без – 69,70 грн за 1 м куб.

Якщо наразі тариф на централізоване опалення для броварчан, у яких встановлені будинкові засоби обліку теплової енергії, становить 1249,17 грн за 1 Гкал, то у разі подорожчання газу, яке і очікується, тарифи на опалення також зростуть. Зауважимо, на сьогодні сім’я, яка мешкає в квартирі 50 м кв, споживаючи в середньому за місяць 1,2 Гкал, сплачує за життя в теплі в середньому 1500 грн.

Як зауважив Василь Андрєєв, на сьогодні частина броварчан ще не розрахувалася за отримані послуги із теплопостачання за минулий опалювальний сезон. Загалом мешканці міста винні КП «Броваритепловодоенергія»  33 млн грн.

Згідно із Законом «Про житлово-комунальні послуги», який вступив у дію у червні поточного року, передбачено жорсткішу відповідальність за комунальні борги. Так, за кожен день прострочки нараховуватиметься пеня у розмірі 0,01% від суми боргу за кожен день затримки. Передбачено також варіанти обмеження чи припинення постачання комунальних послуг. Ця норма закону офіційно запрацює  із травня  наступного року –  депутати відклали ввeдeння в дiю Закону в частинi peгулювання комунальних послуг щодо відповідальності за несвоєчасну оплату з 1 січня 2019 року  до 1 травня 2019 року.

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *