Виконком міської ради 29 вересня та 2 жовтня надав дозвіл ТОВ «Грассфілд» та ТОВ «Будівельна компанія «Майстербуд» на зрізання 383 дерев під забудову 2-го та 3-го мікрорайонів IV житлового району. За висновками комісії із обстеження зелених насаджень понад 300 дерев мають задовільний стан. 

Земельну ділянку 0,4617 га по вул. Київській, що навпроти податкової (район зупинки «Порошинка», – авт.) та колишній фруктовий сад за «Сільпо» площею понад 9 га (9,0411 га) забудують новими мікрорайонами.

Зокрема дозвіл на видалення 130 дерев члени виконавчого комітету надали ТОВ «Будівельна компанія «Майстербуд» під будівництво 2-го житлового мікрорайону IV житлового району, що уздовж вул. Київська. Згідно із актом обстеження зелених насаджень за 7 вересня, у незадовільному стані перебуває лише 29 дерев, решта – у задовільному.

Отже, будуть зрізані:

  • берези – 8-25 років – 15 шт;
  • сосни – 80 років – 14 шт, 50 р. – 1 шт;
  • клени – 10-30 років – 40 шт;
  • чорна тополя – 10 років – 48 шт, 60-70 років – 9 шт;
  • верба – 7-10 років – 3 шт.

253 дерева: верби, берези, клени, сосни, чорні тополі різного віку – від 3 до 80 років, зріже за рішенням виконкому ТОВ «Грассфілд» під будівництво багатоквартирних житлових будинків, об’єктів соціальної інфраструктури та надземного паркінгу в межах 3-го мікрорайону IV житлового району,

Нагадаємо, рішенням позачергової сесії 20 липня 2018 р. забудовником майже 9 га землі стало ТОВ «Грассфілд». Дві земельні ділянки площею 4,5206 га та 4,5205 га, які орендує «ДІББ» та «Глако» на території 3 мікрорайону IV житлового району, дісталися «Грассфілду» шляхом передачі в суборенду.

Ще раніше, у травні 2018 року, депутати змінили цільове призначення земельних ділянок і управління містобудування та архітектури видало містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкту «Будівництво багатоквартирних житлових будинків, об’єктів соціальної  інфраструктури та надземного паркінгу».

Зауважимо, що ТОВ «Грассфілд» має певний «зв’язок» із ТОВ «Альянс Новобуд», що забудувало значну частину території 4-го житлового району. Так, серед засновників ТОВ «Грассфілд» є Георгій Сергійович Караванський, а керівником – Юрій Іванович Мавродієв. Караванський – директор ТОВ «Альянс Новобуд», Мавродієв – власник цієї фірми. Варто згадати, що під будівництво багатоповерхівок від «Альянс Новобуд» на вул. В.Симоненка-Чорновола рік тому пішло під ніж 65 сосен та 62 листяних дерева, які комісія з обстеження зелених насаджень назвала «чагарниками».  За фактом службової підробки документів Броварська місцева прокуратура внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Сьогодні ж мова про видалення 253 дерев, де згідно із актами обстеження зелених насаджень від 20 вересня, на ділянках по вул. Київська (І – ІХ черги будівництва) із усіх зелених насаджень незадовільний стан має лише 41 дерево.

Що ж саме буде на місці дерев? За детальним планом території 3-го мікрорайону, та згідно з містобудівними умовами та обмеженнями, на цих земельних ділянках у складі комплексної забудови передбачено будівництво багаторівневого надземного паркінгу на 9 поверхів, однорівневого надземного паркінгу на 1 поверх, вбудовано-прибудованого фітнес-центру на 2 поверхи, а також школи та садочка на 3 поверхи. Згідно із внесеними змінами до містобудівних умов та обмежень, замість 3-поверхової поліклініки заплановано зробити громадський будинок з амбулаторією загальної практики сімейної медицини (дитяче та доросле відділення) на 4 поверхи.

Та чи з’явиться в реальності все, що зазначено на папері, – покаже час. До того ж, із 1 вересня 2018 року набрали чинності нові будівельні норми, які запроваджують “блакитні лінії”, що обмежують висотність забудови, “зелені лінії”, що регулюють будівництво в зелених зонах, “жовті лінії”, які обмежують висоту будівель біля основних доріг і магістралей в населених пунктах особливої важливості для безпечної евакуації. Також встановлено обмеження щільності населення на 1 га до 450 чол. із можливістю підвищити її на 20% (до 540 чол.), якщо в 500 метрах є, наприклад, ліс або парк, великі магазини.

Нові норми також забороняють проектувати парковки на тротуарах і дорогах. Альтернатива – підземні гаражі або відкриті майданчики за 300-500 м від розташування будинку. Серед основних нововведень щодо будівництва навчальних закладів – збільшення площі класу на одного учня з 2-2,4 м до 3 м, вимоги до створення інклюзивного навчального простору та безбар’єрного простору та багато іншого.

Однак усі ці новації не відображено в містобудівних умовах, виданих управлінням містобудування та архітектури Броварської міської ради ТОВ «Грассфілд», попри те, що нові норми та стандарти набрали чинності місяць тому. За інформацією головного архітектора міста Лілії Рибакової, поки що забудовник 9 га броварської землі не звернувся до їхнього управління з ініціативою внести зміни та здійснити проектування території за новими стандартами.

У свою чергу ТОВ «Будівельна компанія «Майстербуд» звернулося в управління містобудування та архітектури щодо внесення змін у висотність будинків. На підставі звернення від 7.05.2018 р., внесено зміни в містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки в 2-му житловому мікрорайоні. Зокрема гранично допустима висота будівель становитиме 73,5 м. А згідно зі змінами від 28 серпня 2018 р., у містобудівних умовах та обмеженнях забудови земельної ділянки від 8.09.2015 р. № 61 (зі змінами від 7.05.2018 р. №39-М) , зокрема, у основних техніко-економічних показниках об’єкта будівництва, значиться, що  площа ділянки –  0,4617 га, площа забудови – 3419 кв м, кількість поверхів житлових будинків – 7-12-21-25, загальна проща квартир – 32515,62 кв м, загальний будівельний об’єм – 189097  куб. м. 

Зауважимо, що відновну вартість 130 зелених насаджень, які видалить ТОВ «Будівельна компанія «Майстербуд»,  оцінено у 204277,38 грн, відновна вартість 253 дерев, які зріже ТОВ «Грассфілд», складає 390679,09 грн. Чи піде хоча б частина цих грошей саме на озеленення міста – сказати складно. Так само складно передбачити, скільки саме дерев висадять забудовники в нових кварталах. А для того, щоб ще раз нагадати про незамінну цінність кожного дерева навіть «поважного» віку, залишаємо тут цю таблицю.

Автор дослідження – С.В. Роговський

Фото – авторки

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *