У вівторок, 2 жовтня, виконавчий комітет Броварської міської ради ухвалив рішення щодо проведення реконструкції приміщення по вулиці Ярослава Мудрого,1 під філію Броварського краєзнавчого музею “Тарасова Світлиця”.

Цей музей вже понад 10 років (з 2007 року) розташовується у кімнаті броварського РАЦСу. Як повідомляв виданню “Маєш право знати”, директор «Тарасової Світлиці» Віктор Корявий, питання переселення постало у зв’язку з необхідністю розширення приміщення, яке змогло б приймати як місцевих творчих особистостей, що відвідують літературно-мистецьке об’єднання «Криниця», так і гостей. Також є потреба в окремому вході для проведення екскурсій дітям та молоді міста.

Комунальна аптека на Розвилці. Автор фото – Ірина Ющенко

Тож півтора роки тому, на засіданні оперативної наради 20 березня, міський голова розпорядився вільну кімнату в приміщенні комунальної аптеки, що на Розвилці, закріпити за Броварським краєзнавчим музеєм.

У жовтні минулого року через сайт закупівель Прозорро була зареєстрована угода між відділом культури та ТОВ “Т-Облік” на виготовлення проектно-кошторисної документації для «Реконструкції нежитлових приміщень під філію Броварського краєзнавчого музею «Тарасова Світлиця» на суму 65 тис. 702 грн.

Але два тижні тому, 18 вересня, на засіданні виконкому було прийнято рішення по зменшенню орендованої площі за цією адресою: у відділу культури забрали 32,8 кв.м на користь некомерційного підприємства “Броварська багатопрофільна клінічна лікарня“. Таким чином, з майже 70 кв.м площі під Світлицю зменшили до 36,3 кв.м.

Додаток до рішення виконкому

Учора, 2 жовтня, на засіданні виконкому відділу культури було надано дозвіл на реконструкцію та доручено розробити та погодити проектну документацію.

Нагадаємо, що Бровари – одне з небагатьох міст України, яке може похвалитися, що тут бував Тарас Шевченко, однак за 10 років існування світлиця належно так і не була оформлена: окрім портрета Кобзаря, його погруддя, кількох рушників та 3 етажерок у кімнаті більше нічого немає.

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *