За останній тиждень – із 7 по 13 вересня – в Броварах зареєстрували 11 випадків захворювань «крапельними» інфекціями. Серед них, крім звичного туберкульозу та кору, вперше за тривалий час з’явився кашлюк – одразу троє пацієнтів. Виявили також недужих на скарлатину та вітрянку. Ці діагнози, здавалося, теж почали зникати з «горизонту». Такі висновки можна робити зі звітів броварського районного відділу лабораторних досліджень.

Відповідно до наданої інформації, один із хворих на кашлюк – дитина віком в 1 рік і 10 місяців – шпиталізована. Другий – 6-річний неповнолітній – лікується амбулаторно. А третій є пенсіонером, 66 років. Він також не лягав до лікарні. В усіх недужих відсутні дані про вакцинацію від кашлюка, – доповідають фахівці.

З-поміж інших інфекцій із крапельним механізмом поширення працівники відділу лабораторних досліджень зареєстрували 2 випадки вітряної віспи – у 42-річного дорослого та в 4-літньої дитини. Не оминула місто і скарлатина – встановили три випадки у дітей. Один повнолітній 46-ти років отримав діагноз відкритої, тобто заразної, форми туберкульозу. Пацієнт лікується в Київському обласному протитуберкульозному диспансері.

Кором заразились двоє, йдеться у звіті відділу лабораторних досліджень, – 36-річний дорослий і одна 10-літня дитина. Втім, за підрахунками первинної ланки медицини Броварів недужих на кір минулого тижня було четверо. Такі дані під час оперативної наради 17 вересня озвучив керівник ЦПМСД Ігор Кравцов. Окрім іншого, очільник відомства та його колеги повідомили про зростання захворюваності на ГРВІ.

Як зазначено у звіті відділу лабораторних досліджень, у Броварах минулого тижня виявили 26 випадків гастроентероколітів – розладів шлунку. Серед недужих 16 дітей. 14 осіб перебувають на стаціонарному лікуванні. Вони епідеміологічно не пов’язані між собою.

З-поміж паразитарних захворювань встановили один випадок ентеробіозу. Дитина перебуває на стаціонарному лікуванні. Іще один випадок – кліщова хвороба Лайма в дорослого. Минулого тижня не вдалося уникнути й укусів від дворових псів. Усім двом потерпілим призначили профілактичне лікування від сказу.

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *