В суботу, 8-го вересня, в броварському парку відпочинку «Перемога» (літній амфітеатр «Мушля»), о 19:30, мешканці та гості міста Бровари мали змогу переглянути фільм видатного українського режисера Михайла Іллєнка «Той, хто пройшов крізь вогонь». Стрічка, яка надійшла в кінопрокат в 2012 році, розповідає про незламного українця, льотчика-героя ІІ Світової війни Івана Даценка, який волею долі, пройшовши крізь поневіряння війни, звинувачення в державній зраді, в кінці кінців, опиняється в Канаді, в резервації індіанців. Картина знята за реальними подіями і нікого не залишає байдужим. Дуже цікавий сюжет із відомим акторами. Перед показом з глядачами зустрівся й сам режисер картини – Михайло Іллєнко. Незважаючи на свою зайнятість він знайшов час приїхати до нас в Бровари і поспілкуватися на тему сучасного українського кіномистецтва, його проблем і ролі у вихованні молоді. Цього разу в кінопоказ втратилася негода, адже з другої половини дня у Броварах розпочався дощ. Не зважаючи на це, захід відвідали більш ніж сто глядачів. Головний організатор, депутат Броварської міської ради Вікторія Коваленко представила присутнім видатного українського метра кіно.

Михайло Іллєнко – український режисер, сценарист і актор. В 1970 році закінчив режисерський факультет ВДІКу (майстерня М.І. Ромма). Працював на к/с «Київнаукфільм», з 1979 року – режисер-постановник к/с імені О.П. Довженка. З 1993 року – веде режисерську майстерню у Київському інституті театрального мистецтва імені Карпенка-Карого. З 1997 року – арт-директор КФ «Відкрита ніч на Андріївському узвозі» в Києві. Автор низки прозових творів, статей з питань сучасного українського кіно. Завідувач кафедрою режисури Українського театрального інституту.

У кіно дебютував невеликою роллю у фільмі «Вечір напередодні Івана Купала» (1968), після чого знявся в картині «Білий птах з чорною ознакою» (1970). В 1975 році вирішив спробувати себе в якості режисера, знявши фільм «Там вдалині, за річкою». Серед інших робіт режисера, такі фільми як «Школа» (ТБ, 1980), «Кожен мисливець бажає знати …» (1985), «Фучжоу» (1994), «Сьомий маршрут» (1997), «Той хто пройшов крізь вогонь» (2011) та інші.

Михайло Герасимович розповів присутнім про важкий творчий шлях зйомок, який фактично розпочався в 1967 році і завершився аж в 2012. Вже на початку прокату він почав користуватися великою популярністю серед глядачів, завоював безліч нагород на різноманітних кінофестивалях. Після чого митець відповів на питання присутніх, серед яких було й про нові творчі плани. Режисер закінчує роботу над фільмом за творами Тараса Шевченка, який має назву «Толока». По завершенні зустрічі, всі, хто не побоявся негоди, мали змогу ознайомитися із роботою видатного кіномайстра. На подію навіть приїхав депутат Київської міської ради Петро Кузик, який залишився задоволеним від побаченого.

Кінопоказ відбувся за ініціативи ГО “Рідне місто Бровари”, ВО “Свобода” і особисто депутата Броварської міської ради Вікторії Коваленко.

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *