Уже понад рік броварський центр зайнятості реєструє все більше вакансій, ніж є безробітних. Для подолання потреб ринку праці в установі вирішили налагодити залучення людей із наближених до Броварщини регіонів Чернігівської області. Водночас, уже зараз багато підприємств зрозуміли потенціал сусідів та найняли собі працівників звідти. Про ініціативу і способи її реалізації «Трибуні Броварів» розповів Максим Вітер, керівник Броварського міськрайонного центру зайнятості.  

Протягом тривалого часу в нашому регіоні хронічно не вистачає робочої сили, розповідає Максим Вітер. У зв’язку із цим минулого тижня відбулася зустріч представників київських і чернігівських обласних центрів зайнятості. Чиновники планують залучити для робіт на підприємствах Броварів і Броварського району людей із регіонів Чернігівщини, які межують із «нашими землями».

Максим Вітер

Як зазначив керівник броварського центру зайнятості, лише за минулий тиждень у місті та районі нарахували 666 безробітних, з яких у Броварах – 496. При цьому підприємства регіону на цей момент запропонували 936 вакансій. Іще у 2013 році ситуація була геть іншою – близько 200 пропозицій праці на 1500 безробітних.

Профіцит вакансій виник у вересні 2017 року і з того часу лише зростає. Причинами цього можуть бути декілька загальноукраїнських факторів, зазначає Максим Вітер. По-перше, демографічний: зменшується число працездатних людей через старіння. По-друге, міграційний: працездатне населення їде на заробітки за кордон.

В Україні щорічно число офіційно оформлених працівників падає приблизно на 1%. Однак у Броварах ситуація інакша. Тільки за останній рік кількість працівників зросла десь на 5-6%, каже керівник БМЦЗ. Ця ситуація характерна і для Броварського району. Причиною того є і мала відстань до Києва, і зручне транспортне сполучення, і локальні позитивні демографічні процеси тощо.

У Броварах масово будують нові житлові хмарочоси і цілі житлові квартали. Фото – користувач “Гетьман”

У результаті виникла ситуація, коли підприємства регіону потребують все більше робочої сили. Але наявне місцеве населення не здатне задовольнити цей попит, розповідає Максим Вітер. До того ж, спілкуючись із керівниками підприємств, у центрі зайнятості помітили тенденцію: значна частина компаній уже «підвозить» людей із сусідніх регіонів.

Деякі фірми орієнтуються на наявні громадські транспортні маршрути – електричка, автобуси, – якими працівники можуть діставатися роботи на Броварщині. Тому, вказує Максим Вітер, у центрі зайнятості вирішили налагодити співпрацю із чернігівськими колегами. Минулого тижня у Славутичі відбулася зустріч між обласними представниками та директорами місцевих установ зайнятості у Козельці, Ніжині та Носівці.

Максим Вітер розповів, що підприємці Броварщини уже співпрацюють із цими центрами зайнятості. Для того, щоби зробити взаємодію організованішою, керівники домовилися перш за все окремо відображати на своїх інформаційних стендах рубрику з вакансіями підприємств Броварщини. Ідеться про тих, хто може забезпечити перевезення працівників своїми ресурсами.

Окрім того, броварські підприємства відтепер мають ознайомлювати із графіком проведення масових заходів центрів зайнятості Чернігівщини – на кшталт ярмарків вакансій. Також наші підприємства «індивідуально» отримуватимуть графіки щодо можливості проведення групових презентацій для залучення робочої сили у сусідніх центрах зайнятості.

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *