На лікарів та медсестер броварської лікарні  хворі піднімають руку  не вперше. Щонайменше, люди в білих халатах отримують стрес. А буває кулаки «вдячних» пацієнтів вкладають  медпрацівників на лікарняні ліжка на не один тиждень. Куди ж дивиться охорона та як на цю проблему  реагує керівництво медзакладу?

25 грудня на 1 пості  гастроентерологічного відділення терапевтичного корпусу нарешті стало тихо. Зранку останнього «буйного» із спецпалати №7 виписали, і медперсонал та інші пацієнти зітхнули з полегшенням: 25-річного молодика, який нагнав жаху на медперсонал 23 грудня, рідні забрали в реабілітаційний центр.

Тетяна Матвієнко, яка працює медсестрою у гастроентерологічному відділенні 45 років (жінці 64 роки), розповідає про тонкощі своєї роботи: пацієнти поступають до них дуже різні  –  із діабетом, виразками шлунку, алко- та наркозалежні з інтоксикацією, синдромом «відміни» від алкоголю, який в народі називають «білка», і з синдромом залежності. Дуже складних, розповідає жінка, спочатку «витягують» у реанімації, а потім переводять до них на 5 поверх – у гастроентерологічне  відділення. Зокрема, в ґратовану спецпалату №7.

Спецпалата №7

«Відходняк»  у більшості залежних відбувається дуже складно, тож у такі моменти їх прив’язують до ліжок. Для цього медсестри за власний кошт придбали краватки та колготки, згодом  – дві пари кайданок. Де – не зізнаються. Щоб заспокоїти «буйних» пацієнтів, вводять заспокійливе. Однак, зробити такий укол медсестра може лише за  наявності спеціального дозволу. І вводити  заспокійливе можуть лише за присутності лікаря. Уночі – чергового чи реаніматолога. І добре, якщо вони в цей час не зайняті. А «буйні» пацієнти не чекають.

Так, зранку 23 грудня із реанімаційного відділення  перевели в гастроентерологічне  25-річного  броварчанина, який, за словами оповідачки, мав передозування наркотиками. Протягом дня  молодику, біля якого чергувала мати, проводили  антиінтоксикаційну терапію, під час якої доводилося двічі викликати лікаря та давати хворому заспокійливе. Близько 23 год у пацієнта знову стався напад агресії, під час якого він  зірвав зі свого тіла катетери та вирвався із палати в коридор. Уже там  намагався вибити вікно та втекти. Тетяна Олександрівна спробувала зупинити буйного пацієнта, однак отримала від нього удари кулаком в обличчя  та  груди.

Тетяна Матвієнко

На допомогу підбігла санітарка, та неадекватний молодик наніс і їй удари та дременув із відділення. Спіймати втікача вдалося в ліфті лише спільними зусиллями медиків реанімаційного та  гастроентерологічного відділень. Чоловікові ввели чергову дозу заспокійливого, а ранком родичі забрали його на лікування в  реабілітаційний центр.

Медсестра Людмила – напарниця Тетяни Олександрівни – згадує, що за 24 роки роботи у цьому відділенні також чого тільки не було: неадекватні пацієнти не лише матюкали та кидалися з кулаками, а й метали стільці та ножі. Інші медсестри відділення також  неодноразово страждали від побоїв.

Медсестра Людмила

Як зазначають медсестри, заспокоїти  «буйних» – спіймати та прив’язати до ліжка, допомагають охоронці. Однак  описані вище ситуації розвиваються настільки стрімко, що охоронці не встигають підняти на 5 поверх відділення. Нагадаємо,  два роки (із 1 грудня 2016 року) охорону порядку в БЦРЛ здійснює фірма «Комкон». До 17:00 два охоронці чергують біля воріт лікарні, пропускаючи автівки за списком, затвердженим головним лікарем, а з 17 год до 8 ранку перебувають у приймальному відділенні хірургічного корпусу, допомагаючи медсестрам вгамовувати неадекватних пацієнтів. Зазначимо, у лікарні три спецпалати із ґратами – у хірургічному, інфекційному та гастроентерологічному відділеннях, однак  охорона  перебуває у хірургічному корпусі.

Слід згадати також, що у Броварській багатопрофільній  клінічній  лікарні (ББКЛ) уже не вперше  хворі псують майно та піднімають руку на лікарів. Зазвичай, такі інциденти трапляються у приймальному відділенні, вночі, коли пацієнти перебувають у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Рік тому один із лікарів від неадекватного пацієнта отримав черепно-мозкову травму, яка на кілька тижнів уклала медика на лікарняне ліжко.

Наступного дня після звернення  Тетяни Матвієнко в поліцію, правоохоронці відкрили кримінальне провадження. Свої висновки зробили і лікарі.

Медсестри відділення налаштовані категорично: вимагати в керівництва лікарні забезпечили їх кнопкою термінового виклику та доукомплектувати  нічні чергування лікарем, який би швидко і вчасно зміг ввести «буйним» заспокійливе. Загалом мріють, щоб із їхнього відділення спецпалату перенесли в інше місце: не втішає їх і тисяча ривень надбавки до зарплати за «шкідливість», адже здоров’я  та життя – головніше.

Головному  лікарю Броварської  багатопрофільної  клінічної  лікарні Валентину Багнюку про черговий напад на персонал  лікарні відомо.  Те, що наразі відбувається, головний лікар називає соціальною проблемо, яку варто «лікувати» комплексно. Однак алко- та наркозалежними в Броварах опікується лише лікарня, стверджує Валентин Багнюк: поліція лише їх доставляє в приймальне відділення, хоча раніше в правоохоронців був свій «витверезник». Родичі залежних також досить часто відмовляються від будь-якої допомоги  медперсоналу  і залишають  неадекватних із лікарями сам на сам.

Доукомплектувати нічні чергування ще одним лікарем не можна, каже Валентин Багнюк, – не положено по штату. А от питання із кнопкою термінового виклику для медсестер гастроентерологічного відділення обіцяє вирішити.  Загалом, каже головний лікар, пости охорони  варто встановити на кожному поверсі лікарні, однак це дуже дорого. Але можливо. Якщо місто  виділить кошти. Та  їх не вистачає  в бюджеті навіть на нагальні потреби лікарні.

 

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *