У День вишиванки у Броварському краєзнавчому музеї відбулася зустріч з відомою вишивальницею, Заслуженим майстром народної творчості України – Ніною Федірко. Вона має в своєму доробку понад 100 вишиванок чоловічих та жіночих, ще більше рушників та картин, На зустріч з майстринею завітали  начальник відділу культури БМР Мелікова К.В., засновник благодійного фонду та громадський діяч Луцький О.Ю.,  голова Броварської районної організації ветеранів праці, збройних сил та правоохоронних органів Брюхов В.Я., працівники Броварської міської бібліотеки, учні та вчителі ЗОШ № 9 і приватної школи «Фортуна», представники місцевих ЗМІ, мешканці Броварів.  учні броварських шкіл, друзі, знайомі майстрині та шанувальники української вишивки.

Майстриня познайомила присутніх з основними видами техніки вишивки, з традиційними народними українськими костюмами, з своїми роботами, розповіла про свій творчий шлях та напрацювання. Ніна Іванівна охоче спілкувалася з учнями та гостями зустрічі, ділилася своїми секретами, відкривала традиції та символи української вишивки. Від чистого серця вона зробила людям, які допомагають їй в творчості дарунки – вишиванки, серед них і відомий меценат та громадський діяч Олександр Луцький. Олександр Юхимович подякував Ніні Іванівні, відмітивши: «Сьогодні я вдягну вишиту Ніною Іванівною сорочку. Вона буде моїм оберегом, який я передам у спадок  дітям. Тут кожен елемент має певний зміст: і дуб, і калина. Я дуже радію, що у нас  є майстрині, які створюють таку красу і передають ці знання  наступним поколінням. Бажаю усім, щоб українська вишиванка щодня охороняла Вас, благословляла на щасливе життя і на служіння Україні».

Чудовим доповненням святкового зібрання стала гра на бандурі у виконанні Валерії Хлопчук, лауреата 46 – ти Всеукраїнських та міжнародних конкурсів з виконавства на бандурі, яка  заспівала під акомпанемент бандури  українську народну пісню «Ой гаю ти мій гаю» та українську народну пісню «Вийду на вулицю».

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *