У суботу, 27 жовтня, у Броварах на базі ЗОШ №6  відбувся дванадцятий щорічний конкурс із англійської мови для учнів та учениць 9-10 класів «Brovary Challenge». Юні знавці іноземної мови змагалися за шанс виграти поїздку до однієї з найпрестижніших мовних шкіл Великої Британії.

«Навіщо тобі всі ці конкурси, олімпіади?» — запитували в мене, коли я вчергове замість веселощів із однокласницями йшла на олімпіаду. Лише зараз, через п’ять років після закінчення школи, я можу відповісти на це запитання. Аби кинути собі виклик, аби розвиватися й довести собі, що здатна на більше. Із такою ж метою 45 учнів та учениць із Броварів та району зібралися зранку минулої суботи в ЗОШ №6 на «Brovary Challenge».

За час існування конкурсу більше 20-ти переможців і переможниць встигли побувати у двотижневому мовному таборі Bell Cambridge. Основне завдання «Brovary Challenge», за словами його ініціатора, засновника БФ «Лівобережна Київщина», народного депутата Павла Різаненка, — відкрити місцевому учнівству світ, мотивувати дітей до навчання й саморозвитку. «Найвигідніша інвестиція, яку ми можемо зробити, — це інвестиція у власні знання», — зазначив Павло Різаненко під час свого виступу на L.E.D. Bro. 1994 року він виграв конкурс та отримав грант NAFSA/USAID на навчання у США. Цей досвід відкрив для нього цілий новий світ можливостей, яким уже дорослий Павло Різаненко ділиться з учнівством Броварів та району завдяки «Brovary Challenge».

Переможця/-ницю конкурсу визначають у два етапи: письмовий та усний, однак до другого доходить лише десятеро найкращих (по п’ять із району та міста). Письмова частина покликана перевірити лексичні та граматичні знання дитини, усна — розмовні навички. Цього року організаторська команда вирішила підготувати дітям «сюрприз». Запитання усної частини були однакові для всіх. Учневі чи учениці пропонували поміркувати над такою темою: «Що б ви обрали: роботу, яку любите, але яка не приносить багато коштів, чи високооплачувану роботу, що не приносить задоволення?».

Уже близько 17:00, на диво нестомлені діти розповідають: «Атмосфера на конкурсі була дуже дружня. Усі виходили після інтерв’ю з посмішкою». Попри те, що отримати поїздку до мовної школи в Англії могли лише двоє, між учасниками та учасницями не виникало напруження. Неофіційне гасло конкурсу: «Навіть якщо ви не перемогли, участь — це вже перемога». І справді, адже коли на конкурс реєструються 67 дітей, а приходять лише 45, стає зрозуміло: не кожен по-справжньому прагне до перемоги. І сама участь у конкурсі стає викликом своїм же силам.

Переможців журі оголосили близько шостої вечора. Цього року до Англії поїдуть учениці Великодимерського НВО Юлія Бобко і БСШ №7 Софія Єрмоленко. Обидві зізнаються: до конкурсу над підручниками не кипіли й навіть особливо не хвилювалися. Дівчата надали перевагу навчанню через англомовні фільми, книжки й музику. На запитання, що б порадили тим, хто планує узяти участь, Софія каже: «Насамперед, не здаватися. Минулого року я навіть перший тур не пройшла. Навіть якщо в тебе не вийшло, продовжуй. Якщо навіть не з першого чи другого разу, то з третього — точно. Цей конкурс— насамперед виклик собі самому, своїм знанням». Юлія ділиться своїм секретом успіху: «Потрібно бути собою. Бути наполегливим, старанним, але при цьому вміти відстояти свою думку».

«Я помічаю, що діти, які беруть участь у цьому конкурсі, не просто добре знають англійську, це зазвичай активні хлопці і дівчата, які беруть участь у житті своїх шкіл і житті громад. Вони мають амбіції, прагнуть до більших можливостей», — розповідає Павло Різаненко.

Уже незабаром Юлія та Софія поїдуть до однієї з найпрестижніших мовних шкіл Великої Британії, де протягом двох тижнів вивчатимуть англійську і відкриватимуть для себе світ нових можливостей. А всіх інших учнів та учениць 9-10 класів Броварів та району «Brovary Challenge» чекатиме наступного року!

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *