У броварських аптеках почала з’являтися вакцина від грипу. Кожен може придбати дозу і безкоштовно зробити щеплення у своїй амбулаторії. Про це розповідають у міських і загальнодержавних медичних установах, а наявність вакцин підтверджують в аптеках.

Тиждень тому в Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що до аптек по України доправлять 350 тис. доз вакцин від грипу. Як зазначив керівник первинної медицини Броварів Ігор Кравцов, наразі в Україні продають два препарати: «Ваксігрип» із Франції та «GC FLU» із Південної Кореї.

Наявність вакцин від грипу в Броварах підтвердили декілька опитаних нашими журналістами довідкових служб мереж аптек. Ціни на препарати коливаються від 250 грн (лише за дозу) до 450 грн (за дозу та прийом у лікаря з подальшою ін’єкцією вакцини).

Ігор Кравцов зазначив, що жителі міста мають самостійно придбати вакцину. Однак в амбулаторії її можуть безкоштовно вколоти. Єдине – від купівлі в аптеці до місця введення вакцину потрібно зберігати в холоді, інакше препарат може втратити свої властивості.

Із низки джерел відомо, що при транспортуванні таких вакцин зазвичай використовують переносні ручні холодильники. Їх також можна взяти в оренду.

Міністерство охорони здоров’я вказує, що вакцинація є найнадійнішим методом профілактики грипу та запобігання важких ускладнень хвороби. Одне щеплення захищає упродовж усього сезону грипу від найпоширеніших і найнебезпечніших штамів.

За інформацією Міністерства, щороку в Україні реєструються близько 6 млн інфекційних захворювань, 98% з яких становлять захворювання на грип та ГРВІ. До того ж, минулого епідсезону в Україні зафіксували 7 летальних випадків від грипу. Жоден із пацієнтів не був щеплений проти недуги.

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *