Нещодавно завершився тур міжнародного проекту ТСН та Посольства Великої Британії – “Ті, що вражають”. Одним із спікерів проекту був Василь Закревський з Броварів.

Василь втратив зір, ще у шостому класі, але попри це збудував власний успішний бізнес. Також, ним у 2016 році заснована громадська організація незрячих людей активних і незалежних.
Він заслужений майстер спорту України, багатократний призер чемпіонатів світу та Європи з паратріатлону.
“Я своїм прикладом довожу, що є такі люди – з вадами зору. Вони нічим не відрізняються від інших, ходять але з тростиною. Вони, як і кожен можуть брати участь у різних активностях:  біг, плавання, скандинавська хода та ін,”– розповідає він.

Володимир Остапчук, ведучий проекту “Інспектор. Міста.” знайомить слухачів з канадським досвідом толерантності та практикою інклюзивності. Він наголошує на тому, що українські міста не пристосовані до пересування, в них, людей з інвалідністю.
“Слава Богу, є люди, які звертають на це увагу і потім “тормошать” чиновників для того,  щоб вони зробили бодай щось,”– ділиться Володимир.

Ведуча ТСН Наталя Мосейчук розповідає:
“На волонтерах та активістах, лідерах громадської думки, це довго триматися не може. Держава повинна, нарешті, посісти своє місце, вона його повинна знати і вона повинна бути в авангарді всіх процесів.”

Слухачи покидають зал наповнені ідеями. Хтось обіцяє долучитися до вже існуючих проектів, а дехто, як одна із студенток Олександра вже думає, як відкрити кафе-бібліотеку для людей із вадами зору. Щоб в наявності були книги із шрифтом Брайля та аудіокниги.

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *