Минулого тижня у Броварах занедужали на кір п’ять дітей. Усі вони відвідують один навчальний заклад –  школу №3. Джерелом захворювання стали діти родичів, які на початку жовтня навідались до Броварів із Західної України. Таку інформацію надали у броварському районному відділі лабораторних досліджень.

Як повідомляється у звіті фахівців, усі п’ятеро дітей належать до родин ромів. Троє недужих навчаються у 7-В класі. По одному – у 1-В і 2-В класах. Тепер усі вони перебувають на стаціонарному лікуванні. Наразі діагноз є попереднім, тобто не підтверджений лабораторно.

Водночас, як зазначають у відділі лабораторних досліджень, інформація про проведення вакцинації від кору в минулому відсутня в медичній документації всіх недужих.

Зауважимо, що протягом останнього місяця у ЗМІ було багато повідомлень про спалах кору на Західній Україні. Водночас, за інформацією Центру громадського здоров’я МОЗ України, зростання захворюваності на кір відбулося в цілому по країні. Воно було прогнозованим, адже з початком навчального року в організованих колективах недуга легше передається поміж дітьми.

Зазначимо, протягом цього місяця в Броварах не реєстрували випадків кору. А до того траплялися лише поодинокі захворювання – як серед дітей, так і серед дорослих.

Водночас із початку 2018 року в місті на кір захворіли 144 особи. Серед них дітей – 64. Причому, як зазначають у відділі лабораторних досліджень, неповнолітніх захворіло менше не випадково. Адже число вакцинованих дітей проти кору становить більше 70%, а дорослим щеплення не проводиться.

В установі зауважують, що на цей час у медичних закладах Броварів є достатня кількість вакцини для проведення щеплень від кору дітям.

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *