Щопонеділка в Броварській міській раді (БМР) відбувається оперативна нарада. Наразі активні броварчани вирішили проводити свої “оперативки”, де планують обмінюватись новинами з життя міста, станом просування проектів та досвідом співпраці з владою. Першу зустріч організував через оригінальний пост у FB активіст Олександр Плахов, назвавши її зустріччю “Дому небайдужих”.

Тож суботнього ранку, 22 вересня, разом з Олександром пили каву: активістка, що переймається питаннями безпритульних тварин та озелененням міста Ангеліна Козлова, вихователь Броварської станиці Пласт Євген Завгородній, мама юної активістки проекту “Мані Пес” Наталя Волянюк, активіст Олексій Комаровський, Вероніка Волошко та Наталія Михальченко.

На початку зустрічі Наталя Волянюк розповіла про тернистий шлях будівництва майданчика для вигулу собак, на який її донька Софія збирала гроші в рамках проекту МаніПес.

“Я тепер знаю всіх в місті: управління ЖКГ, Благоустрою, Голубовського та Сапожка. Що я зрозуміла щодо взаємодії з ними: якщо ідея адекватна — вони готові допомагати справі. Але ми всі повинні бути готові: вони всі вчиняють супротив, кажуть що це неможливо, це все погано, нереально”, – ділиться досвідом Наталя.

Коли народилась ця ідея, жінка разом з дочкою зверталась до різних активних людей міста: Олександри Дудар, Ірини Веремчук та, зрештою, до міського голови Ігоря Сапожка. На прийомі в нього з’ясувалося, що виконком вже виділив ділянки для таких майданчиків ще в 2015 році. Разом з УЖКГ вони об’їхали всі виділені місця, більшість з яких виявилась непридатною для будівництва майданчиків через погреби або близькість до подвір’їв житлових будинків. Згодом обрали ділянку, яка за опитуванням, має найбільший попит: вздовж вулиці Київської, біля будівлі податкової. На той час активісти вже зібрали необхідну суму, задля якої Софійка провела чотири акції, в тому числі виступила на конференції надихаючих ідеї L.E.D.Bro. Була підписана угода між благодійним фондом HappyPаw та містом щодо будівництва майданчика до 30 жовтня. Гроші були зібрані на самій прозорій платформі – Українській біржі благодійності (УББ).

Софія Волянюк. Авторка світлини — Катерина Мамайсур-Негода

Майданчик становить собою огороджену ділянку, три простих тренажери, смітничок для людей та окремий смітничок для собачих відходів, декілька лавочок та табличку з правилами користування.

“Отже, нам виділили людей, але попередили, що в нас нічого не вийде, бо люди знесуть майданчик в тому місці. І ми в цьому дійсно переконались. Після того, як майданчик був огороджений, ми встановили банер, де була інформація щодо мети будівництва, контактні дані, якщо будуть питання. Його знесли через 3 години. За цей час мені встигла тільки зателефонувати одна жінка з подякою та пропозицією допомоги. Ніяких скарг за цей час ніхто не висловив”, – розповідає пані Наталя. Попри те, що процес саботували будівельники від управління, ще згодом почались погрози від агресивних мешканців. Тож активісти змушені були знов зустрітись з паном Голубовським. Він запропонував ділянку біля парку по вул.Ярослава Мудрого, між входом у парк та пожежною частиною, адже в самому парку це заборонено згідно з законом.

“Зараз це все узгоджено і будівництво майданчика розпочато. Ми хочемо по закінченні зробити маленьке свято відкриття, зібрати всіх людей, що нам допомагали. Після цього я зрозуміла, як з ними треба працювати: весь час їх дотискати й не звертати уваги на супротив. Адже ми плануємо побудувати в місті ще десять таких собачих майданчиків”, – дійшла висновку Наталя Волянюк.

У свою чергу Олександр Плахов поділився інформацію щодо поточного стану проекту “Вільний простір”: “Остання інформація в мене була така: що вони розробили дизайн-концепцію і тепер мають шукати відповідних підрядників або проводити тендер. Для того, щоб підрядник розробив кошторис. Потім цей кошторис вони будуть представляти, щоб БМР виділило кошти. Але це було місяць тому. Зараз хочу поділитися чудовим досвідом користування ресурсом “Доступ до правди”: там потрібно лише зареєструватись і робити автоматичні запити на БМР. І вони відповідають! Я вже штук 5-6 відправив. Останній запит, наприклад, по масштабному святкуванню дня міста, бо мене цікавило: а скільки все це коштує?”

Активістка Ангеліна Козлова, що переймається питаннями безпритульних тварин та озеленення міста, зазначила проблему розподілу бюджетних коштів на проекти: “Зараз наближаються вибори й гроші будуть тільки на “свої” проекти, а ваші проекти, дорогі активісти, поставте в самий кінець черги. Але проекти активістів не мають ніякого відношення до “гречки”, вони не мають відношення до депутатів, це проекти для міста. І якраз їм потрібно надавати зелене світло.”

Ангеліна Козлова

Пані Ангеліна виокремила три основні задачі, на яких активним мешканцям міста варто зосередити свою увагу:

1) Комунікації між зацікавленими людьми та владою. У місті багато активних людей з різних напрямків і вони повинні спілкуватись з профільними відділами БМР, які зараз приймають рішення без обговорення та думки цих людей.

2) Битва за бюджет. Зараз людей цікавить: спорт, дозвілля, собаки, екологія, озеленення, а не те, на що зараз витрачається бюджет. Тому потрібен конструктивний діалог щодо бюджету. Бюджетні слухання мають відбутися в листопаді, але в кулуарах вони вже розпочалися. Це все призвело до того, що в нас є величезна кількість проектів. Тільки по УЖКГ їх налічується близько трьохсот, більшість зависли. Але ж проекти активістів коштують копійки на фоні бюджету.

3) Системність. “В більшості депутатів такий підхід — це мій округ, це моя “гречка”. Але ж треба вчитися розставляти пріоритети. І ми, як активісти, повинні брати в цьому участь: проводити опитування, з’єднувати зацікавлених людей. Те, що є структура бюджету і те, що потрібно людям, — це різні речі. Є спорт, який зараз повністю за кошти батьків, в нас є культура, яка за кошти невідомих спонсорів, в нас є екологія, на яку взагалі нема грошей, і в нас є нескінченна тема з тваринами, яку витягують лише волонтери, і які не отримують нічого”,– обурюється пані Ангеліна.

Євген Завгородній, один із вихователів Броварської станиці Пласт, розповів про проблему з приміщенням для проведення сходин пластунів: “З приміщенням зараз величезна проблема — його немає. Міський голова пообіцяв в рамках проекту національно-патріотичного виховання виділити приміщення. Тобто ми шукаємо приміщення, а вони в рамках проекту виділяють кошти. Але ми стикнулися з проблемою, як це все оформити згідно з бухгалтерією. Зараз ми збираємося в соцмістечку, там взагалі ремонту немає: ні стільців, ні столів. І я своїм юнакам пояснюю, що ви як перші пластуни, які в підпіллі збиралися. Вони з цього дуже тішаться.”

Євген Завгородній. Фото зі сторінки у FB

Ангеліна Козлова порадила звернутися до Центру національно-патріотичного виховання, якому на минулій сесії депутати виділили приміщення по вул.Сверстюка,10. Олександр Плахов також підказав вільне приміщення – колишньої виконавчої служби по вул.Ярослава Мудрого, яке вже рік стоїть вільне.
Наприкінці активісти дійшли висновку, що зустріч пройшла плідно і потрібно продовжувати зустрічатися та комунікувати. А поки підтримувати існуючі проекти та намагатися відвідувати суспільно-важливі заходи міста, такі як чергова сесія та майбутні бюджетні слухання.

ФОТО – Ірини Ющенко, Катерини Мамайсур-Негоди, Олександра Плахова

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *